Globėjai (sponsoriai)

Re: Globėjai (sponsoriai)

Standartinė Indre » 2012-05-03 12:46:20

Nezinojau apie globa nieko , tik is AA nariu pasisakymu .Kadangi buvau neigime , tai skaityti man nereikejo :wink: Na gal 5 kampa, o be to skaitydavau su isankstine nuomone, kritika, tai ir naudos mazai buvo :wink:
Indre
Naujokas

Standartinė Brigita » 2012-05-03 13:07:11

Kai nelabai, o gal ir visai nenorėjau nueiti į AA susirinkimą, tuomet, pamenu, paprasčiausiai bijojau. Bijojau likti nesuprasta, neišgirsta ir, pati nežinau, ko bijojau. O gal ir galvojau, jog man jau niekas negali padėti :roll: . Svarstydama apie globėją, aš ne tai, kad bijau jo turėti, o paprasčiausiai nesuprantu jo reikalingumo. Suvokiu tai, kad jis reikalingas tuomet, kai nori išsamiau studijuoti AA Programą bei Žingsnius. Bet tai - tik mano šios dienos suvokimas.
Tiesą sakant, pažįstu ir aš ne vieną, kuris, vos tik prablaivėjęs, garsiai šaukė visam pasauliui apie AA. Na, aš pasiūliau tik vienam žmogui apsilankyti susirinkime, bet jis atsisakė. Ir tiek žinių. Tai, manau, kiekvieno pasirinkimas, ar jis, nešinas glėbiu AA brošiūrėlių, lakstys po barus, ar degalines ir jas dalins, ar garsiai visiems pasakos apie susirinkimų svarbą ar paprasčiausiai leis patiems apsispręsti, kur jų vieta: pastalėje ar susirinkime. Bent šiuo atžvilgiu, galiu drąsiai teigti, kad, suvokiant šią teisybę, man nereikėjo ieškoti globėjo, kuris pasakytų: "Brigita, jei tu negeri ir pradėjai lankyti AA susirinkimus, tai visi stebuklingai puls paskui tave". Kita vertus, man iš tiesų smagu, jog šiandien aš negeriu. Vadinu tai stebuklu. O kiek aplinkui geriančių, kuriems jokie stebuklai nepadeda? Ar dėl to (jeigu visada vadovaučiausi teiginiu "ji/jis turi pati/pats), turėčiau jaustis kalta :roll:
Ir pabaigai. Suprantu, kai keletą kartų apsilankęs AA susirinkime ir užgėręs žmogus keiksnoja AA kaip neveiksmingą "ląstelę", vadina "sekta" ir pan. Jis jaučiasi nusivylęs, jam AA nepadėjo (nenoriu leistis į išsamesnes diskusijas apie pačio alkoholiko svarbą bei veiksnius, norint pagerinti savo gyvenimą). Gal vieną ar du kartus apsilankiusius susirinkimuose nederėtų vadinti anoniminiais alkoholikais ar AA nariais. Bet, pavyzdžiui, aš būtent AA gavau konkrečius blaivaus gyvenimo pagrindus. Tai, nors ir nestudijuoju nei Programos, nei Žingsnių, tikriausiai turėčiau save vadinti "šiaip negeriančia alkoholike"? :roll: Ir, kol prie manęs nepastatys globėjo, tol nesijausiu AA nare? Nors iš tiesų, nepretenduoju į jokius sąrašus :)
Apibendrindama savo mintis, pasakyčiau, jog neturiu jokio neigimo, kritikos ar išankstinės nuomonės apie globėją. Neigiamos mintys šiuo atžvilgiu mane aplanko tuomet, kai esą "toliau pažengusieji" pradeda "skaldyti" apie "sausumą", savo prieš globėją buvusį, tik pačių nepastebėtą susireikšminimą, egoizmą ir kitas ydas. Tai, manyčiau, kai gyveni tokiame tragiškame savo pasaulyje, be jokios saulės šviesos, džiaugsmo ar laimės spindulėlio, tiesiog nebelieka nieko kito, kaip tik ieškoti to, kas tau padės iš "brūzgynų" išsikapanoti.
Paveikslėlis

Nežiūrėk atgal - gyvenimas priekyje.
Vartotojo avataras
Brigita
Senbuvis

Standartinė Citrina » 2012-12-05 12:22:32

Globėjas yra tarsi Angelas Sargas.
Kai išbandyti, streso metu, berods, visi savarankiško darbo metodai imantis kažkokių įprastų veiksmų - dienoraštis, pokalbiai su protingais žmonėmis, grupinė terapija, mišios bažnyčioje, pasinėrimas į mėgiamą veiklą pagal savo interesus - tikslas - kad suprastum savo jausmus, situaciją, kitus žmones, ką nors nuspręstum - ir vistiek, jausmų krūvis nemažėja - padeda tik tokio paties priklausomo, bet stipraus ir blaiviai mąstančio globėjo palaikymas ir emocinė pagalba.
Iš šalies geriau matosi. Paprasčiau krizinėje situacijoje išeiti iš savo jausmų chaoso būsenos, kai turi gerą globėją.
Ačiū, kad esate.
Ubi bene, ibi patria.
Citrina
Senbuvis

Ankstesnis

Grįžti į Apie AA

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias