Kaip padėti savo geriančiam draugui?

Kaip padėti savo geriančiam draugui?

Standartinė sistas » 2007-12-26 18:50:16

Turiu drauge kuri geria. Aisku lengviausia butu pasitraukti, bet norisi jai padeti islipti is to liuno. Myliu ja ir noriu likti, bet nezinau kaip jai padeti. Sia tema su ja sunku pasisneketi. Na atrodo, kad jai patinka toks gyvenimas
Na as pats tai dar lyg ir neisgeriantis. dar galiu susilaikyti, bet turiu drauge ir nezinau kaip jai padeti.
sistas

Standartinė Jurga » 2007-12-28 21:03:15

Kol jai patiks tol gers.. o kad jai nebepatiktų, Tu , deja, nieko negali padaryti.

Čia tik mano nuomonė
Paveikslėlis
Jurga
Senbuvis

Re: Kaip padėti savo geriančiam draugui?

Standartinė Pasiklydes » 2011-02-04 15:56:46

man pasirodė, kad labiausiai tiks ši citata šioje temoje, aišku ji neatspindi mano asmeninės nuomonės, bet čia šiaip pamastymams...

"Jei jūsų artimasis nepripažįsta, jog yra priklausomas nuo alkoholio, pasiūlykite jam negerti nė lašo alkoholinių gėrimų mėnesį laiko. Jei jam tai lengvai pavyks, gal jūs ir klydote apie jį, jei ne – jam metas susigriebti ir kreiptis pagalbos į narkologus ir psichoterapeutus. O jei artimas žmogus šventai įsitikinęs, kad jis neturi jokių problemų su alkoholiu, kuo greičiau eikite nuo jo šalin ir „nemėtykit perlų kiaulėms“. Jūsų pagalbos jis tikrai nepriims, liksite tik paskutinio kvailio vietoje.
Jeigu jūsų aplinkoje yra alkoholikas (o ar Lietuvoje kitaip gali būti!), atminkite keletą garsių psichoterapeutų patarimų. Nors pasąmoningai alkoholikas ir siekia sunaikinti save (tai tam tikra savižudybės forma), bet niekada nepulkite padėti išgėrinėjančiam žmogui. Alkoholikai nepažįsta savęs, todėl ir bijo pažvelgti į savo vidų. To neleidžia padaryti ir kitiems, tad kitus asmenis laiko per saugų atstumą nuo savęs. Tokiai gynybai jie sunaudoja daug gyvybinės energijos. Tad kuo arčiau jo sieksite prieiti, tuo labiau didės tikimybė, kad jis trauksis į butelio karalystę. Pirma, ką jis turi padaryti, – būti blaivus.

O svarbiausias patarimas – Geriančiųjų išsigelbėjimas – pačių geriančiųjų reikalas. Užsirašykite tai ant sienos savo kambary!"
И уносят меня, и уносят меня В звенящую снежную даль три белых коня, эх, три белых коня.. skype> pasiklydes69
Vartotojo avataras
Pasiklydes
Senbuvis

Standartinė piranija » 2011-02-04 16:05:42

Pasiklydes rašė:"Jei jūsų artimasis nepripažįsta, jog yra priklausomas nuo alkoholio, pasiūlykite jam negerti nė lašo alkoholinių gėrimų mėnesį laiko. Jei jam tai lengvai pavyks, gal jūs ir klydote apie jį, jei ne – jam metas susigriebti ir kreiptis pagalbos į narkologus ir psichoterapeutus. "

Aš tai pripažinau, kad esu priklausomas, bet mėnesį nė lašo negerti buvo visiškai nesunku. Dabar galvoju, ar jau metas susigriebti ir kreiptis į narkologus ir psichoterapeutus ar dar galiu palūkėti :)
"Tai, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresniais" F.Nietzsche
Vartotojo avataras
piranija
Senbuvis

Standartinė Pasiklydes » 2011-02-04 16:10:07

piranija rašė:Aš tai pripažinau, kad esu priklausomas, bet mėnesį nė lašo negerti buvo visiškai nesunku. Dabar galvoju, ar jau metas susigriebti ir kreiptis į narkologus ir psichoterapeutus ar dar galiu palūkėti :)

man irgi nebuvo labai sunku išbūti mėnesi laiko be alaus, tiesiog su alumi būna linksmiau.. :D O jei rimčiau, tai pastebėjau kad labai pagausėjo tų vadinamų patarimų "dalintojų" kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.. Pats pasakymas "padėti" geriančiam draugui gana miglotas, o kas ar paklausė ar tas geriantis draugas išvis dėl to nors kiek pergyvena ar jaučia diskomforta?..
И уносят меня, и уносят меня В звенящую снежную даль три белых коня, эх, три белых коня.. skype> pasiklydes69
Vartotojo avataras
Pasiklydes
Senbuvis

Standartinė piranija » 2011-02-04 16:16:19

Pasiklydes rašė: Pats pasakymas "padėti" geriančiam draugui gana miglotas, o kas ar paklausė ar tas geriantis draugas išvis dėl to nors kiek pergyvena ar jaučia diskomforta?..

Manau priklauso nuo to, kiek jis geria :twisted: . Jeigu girtuokliauji su xebra visokiuose plotuose ir kabakuose, bet tau gerai, jautiesi puikiai, tai aišku nervina, kai kažkas pradeda aiškinti, kad "gal užteks", "gal važiuojam jau" arba "gal jau grįžk namo". Bet jeigu prasideda daugiadienės su muštynėm, pavogtais daiktais, įžeidinėjimais ir panašūs gėriai, manau, kad pergyvenimą bei diskomfortą galima priimti kaip aksiomą. Na neįsivaizduoju žmogaus, kuriam būtų smagu tarkim grįžt su fanarais bei be piniginės ir dar neatsimint nuo ko ir kur į galvą gavo :twisted:
"Tai, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresniais" F.Nietzsche
Vartotojo avataras
piranija
Senbuvis

Grįžti į Santykiai su šeima

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių