Patarkite, kaip padėti mamai?!

Patarkite, kaip padėti mamai?!

Standartinė Irma » 2006-11-08 13:37:36

Turiu problema ir nzn kaip man ja isspresti.. :cry: mano mama vis labiau tampa priklausoma nuo alkoholio! Ji labai kenkia sau! Jau is paskos pradejo vilktis nelaimes-traumos! Buvo stipriai galva prasiskelus, veliau sunkiai susilauze koja, norejo prisigerti vaistu, uzpuola isterijos ir agresyvumo priepuoliai, prarado darba, jeigu geria, tai namo grizta be daiktu, pvz.: rankinukai, telefonai, batai ir pan.. Kalbinu ja koduotis, eiti pas psichologa, bet ji atsisako. Ji apskritai yra uzdaro budo ir as nerandu, kaip man prie jos prieiti... Kiek zinau siais laikais niekas priverstinai nekoduoja ir negydo... O kaip man ja itiknti, kad jai to reikia as nebezinau... :cry: :cry: :cry: Patarkit kas nors! Gal kazkas turejo panasia problema?! ...ir gal kazkam pavyko isspresti ja?!... :roll:
Irma

Standartinė Dana » 2006-11-08 14:14:25

Irma, paskaityk daugiau mūsų Forumo temų. Viena iš jų yra - "Kaip padėti mano mamai". Neabejoju, kad "pavarčiusi" Forumo puslapius, surasi kokį nors atsakymą, tinkantį tau. Sėkmės !
Vartotojo avataras
Dana
Senbuvis

Standartinė astite » 2007-11-21 13:48:49

Mano mama taip pat geria...ne kasdien,bet kai užgeria,tai po savaitę. Ir taip visa gyvenimeli..Isbuna negerusi koki menesi,bet jau kai pradeda tai atsiima su kaupu.Matau-kenčia pati,išsiblaivo verkia,kad daugiau to nedarys.Praeina kiek laiko ir vel tas pats.O kiek praradimų moralinių bei finansinių per gėrimus jau nebeišpasakosiu.Ko tik nedariau, ir kalbėta milijoną kartų,užsikodavus buvo (mano iniciatyva),visokių būdų išbandžiau-rezultatai trumpalaikiai.Apie save nebegalvoju,kiek ašarų išlieta ir pergyventa dėl jos.Tik žinau,kad kiek dar reikės tiek pastangų ir įdėsiu,kad tik padėti jai dar ir dar kartą pakilti iš to liūno.Pabandysiu jai papasakoti apie AA...manau tai vienintelis likęs mums šansas..
Irma,mano mama sutiko užsikuoduoti kai patyrė dideli emocinį šoką-neteko darbo,tada pradėjo galvoti...manau didelis stresas-vienas iš faktorių,priverčiančių susimastyti.Kol pati mama nenorės keisti gyvenimo būdo-niekas neprivers.Puikiai tave suprantu ir linkiu tau stiprybes,nepamiršk rūpintis ir savimi.Jei noresi pakalbeti-rašyk :)
astite
Naujokas

Standartinė nekenciu » 2007-12-12 20:39:28

sveiki,
naujos temos neatidarinesiu, nes temos pavadinimas butu labai panasus. taciau mano situacija siek tiek kitokia - mano mama ne alkoholio, o alkoholiko auka. deja suo tuo as niekaip negaliu susitaikyt, nors, turbut, ne vienas pasakytu, kad man reikia gyventi savo gyvenima, o ne kistis i mamos reikalus, nes jai , ko gero patinka taip gyvent.
uzaugau darnioje, be zalingu iprociu seimoje. deja, mano tetis susirgo ir du metus praleido lovoje (pries seserius metus jis mire :cry: ) tuo metu labiausiai juo rupinosi mano mama, as nedaug kuo galejau padeti, nes gyvenau kitame mieste. praejus nedaug laiko po laidotuviu mano mamos gyvenime atsirado kitas zmogus (manau, kad jis atsirado siek tiek anksciau, na bet cia jau mano mamos reikalas). pirmus metus jis del jos stengesi: geles, dovaneles, koncertai ir pan. kai atvaziuodavau i svecius gerindavosi ir man, bet man tas jo norejimas pasigerinti atrode toks gana veidmainiskas. mamai to nesakiau, nes is jos elgesio su juo supratau, kad tai pablogintu musu santykius. ( jo gyvenimo istorija iki mamos - jo zmona mire nuo kepenu cirozes, jis irgi nevengdavo stikliuko. turi du suaugusius vaikus. mano mama jo dukra laiko savo vaiku, rupinasi, nors ji jau yra sukurusi savo seima, turi du vaikus.) veliau, mazdaug po gero pusmecio, kai atvaziuodavau, kaskart jis budavo isgeres. mama sakydavo, kad tik alaus ar kokia proga pasitaikydavo. deja tu "progu" vis daugejo, malonaus elgesio mazejo. taip susikloste aplinkybes, kad sukurusi seima apsigyvenau savo vaikystes namuose - pas mama. tada ir islindo yla is maiso. dalykai, kuriuos itariau pasitvirtino visu 100 proc. jis nuolat gere, as laukiausi, tas nekenciamas alkoholio-namines, slapimo, ismatu kvapas vare mane is proto. prasidejo konfliktai. mama kaip imanydama ji teisino ir dangste. veliau dar paaiskejo - kad dingsta daiktai is namu, bet tokie, kuriu mama nepasigestu, pvz. geri mano tecio irankiai (jis turejo auksines rankas,jo hobis buvo drozyba, todel nemazai irakiu buvo prikaupes). rimtai pagalbejom su mama, sakiau kas tau svarbiau - as ar jis. jeigu jis, tai as iskart susikraunu daiktus, ieskausi buto ir dar pries gimstant vaikuciui issikraustau. mama atkalbejo, jis buvo isprasytas i soda. problemos neissisprende - mama prikrovusi pilnus krepsius pirkiniu kas antra diena tempdavo i soda, o jis isdalindavo ta maista sugerovams. pati valgydavo kaip coliuke, viska kas pigiausia, net maistu to nepavadintum - taupe. mes su vyru (tada jis dar studijavo) pirkdavom kuo normalesni maista. pavasari, dar gerai neatsilus, pati issikrauste i soda. ten gyvena iki siol. per siuos metus paseno kokiais 5 metais, paslijo sveikata, bet ji tai nuo manes slepia. geriau savo bedas pasipasakoja jo dukrai, o ji net atvirai is jos pasisaipo, bet mama to nesupranta ar nenori suprasti. labai rupinasi jo anukais, savo anukei ne puse tiek demesio neskiria. aisku, man tai labai skaudu.
jis gauna neigalumo pasalpa apie 600 lt, kuria prageria. tipo atiduoda mamai, bet paskui issireikalauja. mano mama dirba sunku pamainini darba, is savo algos perka maista, moka mokescius ir netgi jam rubus ir visa kita. pati sau jau turbut ir neatsimena kada kazka pirkosi.
tiesa, sode jis nieko nedirba, viska tik mama. kai mes atvaziuojam apsimeta, kad kazka daro. mama nebeleidzia mums atvaziuot padet, nes tada matome kaip jis tinginiauja. ir toliau ji dangsto, gina ir pan. pati niekur nebeiseina, nes vienai nesinori, o su juo, tas pats kaip su benamiu, kuris pasitenkina kontinerio turiniu.
musu santykiai iki sito zmogaus pasirodymo musu gyvenime buvo labai silti ir atviri. deja, jie jau baigia nutrukti. noreciau dar ilgai lieti savo sirdgela, bet jau ir taip labai issipleciau.
tai vat pagrindinis mano prasymas, patarkit kaip susigrazint mama...
atsiprasau, kad taip issipleciau destydama savo problema, bet issamiai ir trumpai papasakoti neiseina :(
nekenciu
Naujokas

Standartinė Nika » 2007-12-12 20:59:39

Suprantu, kaip tau sunku.... Skubu kažką atsakyti, kad pasijaustum nors kiek laimingesnė, nes pati esu dukra, turiu dukrą ir žinau, kad yra meilė mamai...
Bet kažkokia akla meilė apakino tavo mamą. Yra forumiečių, kurie gal geriau paaiškins apie ko-alkoholizmą, priklausomybę nuo geriančio žmogaus.
Nupirk mamai paskaityti knygą „Moterys, kurios myli per stipriai“, jei esat artimos - pabandyk pakalbėti...
Laikykis, nes suvokiu kaip tau liūdna... bet gyvenimas nestovi vietoj ir galvokim, kaip tai galima pakeisti :)
Nika
Senbuvis

Standartinė nekenciu » 2007-12-12 21:20:32

deja, ji neskaitys, bandziau visokiais budais perteikt jai informacija apie alkoholikus ir pan. pririnkdavau jai ivairiu straipsniu, atspausdindavau info rasta internete. ir graziai pasiulydavau paskaityt, ir padedavau jai po akimis, kad rastu. deja, viskas veltui - jis dar ne alkoholikas. jis tik atsipalaidavimui isgeria, jo sunkus gyvenimas ir pan.
o per ji jinai visai regresuoja - anksciau parodos, koncertai, spektakliai, knygu skaitymaspasivaiksciojimai po parka ir pan. dabar to nebera. netgi kai mama paprse kad pamokyciau kaip naudotis kompiuteriu, susirasti info internete, jis ja uzsipuole, kam tau to reikia. (yra tik jis ir kaimas, kuriame gyvena jo savanaude dukra, ja taip vadinu todel, kad mano mamai ji daug nesamoniu prikalba apie mane (kaip ir jos tevas mane juodina savo giminems), ikalbineja, kad jos tevas yra nuostabus, kad tik mama jo neisvarytu, nes ji zino, kad tada alkoholika teva tektu priglausti jai).
nekenciu
Naujokas

Standartinė rasa0707 » 2007-12-12 23:33:56

Norėčiau Tau pasakyti kažką naudingo, bet nežinau, ar pavyks.
Nikos nurodyta knyga tikrai labai gera ir galėtų Tavo Mamai padėti, jei ji ją skaitys. Žmogaus jausmus, jų priežastis ir motyvus kartais sunku suvokti, jie būna nepaaiškinami protu. Matyt, kažkas yra tokio, dėl ko Tavo mama veržiasi prie to žmogaus ir protu tos traukos nesuvaldo. Tačiau visi jausmai yra iišgyvenami, tik taip jie praeina. Turbūt aš siekčiau palikti mamą ir jos draugą ramybėje, kad mama išgyventų savo jausmus ir ilgainiui savo draugą pradėtų vertinti. Nenusimink ir nesinervuok.Tokie dalykai, kaip nesveiki jausmai, praeina. Laikui bėgant mama sugrįs į save.
rasa0707
Senbuvis

Standartinė nekenciu » 2007-12-12 23:44:45

na jis jai grasina, jeigu ji paliks ji tada jis pasikars ir pan. o mama bijo.
o as bijau prarasti savo mama, nes paskutiniu metu jos sveikata labai bloga, bet ji nesikreipia i gydytojus, nes bijo kad paguldys i ligonine, o tada ji negales pasirupint juo.
nekenciu
Naujokas

Standartinė Meile » 2007-12-12 23:51:12

Perskaicius tavo zinute, mintyse iskilo kazkieno man sakyti zodziai.. o gal tai is tikejimo tiesu.. nzn., esme butu tokia: jei negali nieko pakeisti, tiesiog susitaikyk.
..gal tiesiog, priimti mama tokia, kokia yra su visa jos beda, myleti ja, rupintis, nelaukiant nieko manais.. Apkursti ir negirdeti piktu kitu zmoniu kalbu, apakti ir nematyti to vyro.. Ir labai svelniai su dukros rupesciu mama globoti ir nors taip palengvinti jos sunku gyvenimo etapa. Tai kasdiena, tai kiekvienas zodis, tai ilgas sunkus kelias, bet jis del mylimos mamos.

Daznai pagalvoju, kad sutikciau su visais imanomais sunkumais, kad tik mama butu su manimi, deja jos nebera, o kai buvo to nevertinau.
Vartotojo avataras
Meile
Senbuvis

Standartinė nekenciu » 2007-12-13 00:02:21

uzjauciu del mamos...
deja, neisivaizduoju, kaip su tuo susitaikyt. juo labiau, kad per trumpa laika netekau keturiu man labai brangiu zmoniu, o dabar matau, kaip tiesiog akyse nyksta mano mama... negaliu nematyt to zmogaus. neapykanta jam ir viskam kas su juo susije tiesiog uzvalde mane. uztenka nors truputi uzsimint apie ji, mane tiesiog nupurto. jis baigia sugriaut mamos gyvenima. jis beveik ja ateme is manes. kai as su ja noriu pabendraut kaip seniau, pasipasakot apie savo sekmes ir nesekmes, noriu isklausyt ja, ji tuoj keicia tema
nekenciu
Naujokas

Standartinė Meile » 2007-12-13 00:21:37

nekenciu rašė:uzjauciu del mamos...
deja, neisivaizduoju, kaip su tuo susitaikyt. juo labiau, kad per trumpa laika netekau keturiu man labai brangiu zmoniu, o dabar matau, kaip tiesiog akyse nyksta mano mama... negaliu nematyt to zmogaus. neapykanta jam ir viskam kas su juo susije tiesiog uzvalde mane. uztenka nors truputi uzsimint apie ji, mane tiesiog nupurto. jis baigia sugriaut mamos gyvenima. jis beveik ja ateme is manes. kai as su ja noriu pabendraut kaip seniau, pasipasakot apie savo sekmes ir nesekmes, noriu isklausyt ja, ji tuoj keicia tema

Prasta as cia pasnekove ir patareja. Pazistamas ir man tas neapykantos jausmas, bet patyriau ir tai, kad ji galima keisti i abejinguma. Man kolei kas tik tiek pavyko isspausti.
Isivaizduoju, kaip sunku kai reikia mamos silumos, supratimo, o ji kaip vienaip ar kitaip toli.. ne su tavimi. Man tas nekenciamas objektas buvo mamos liga. Nekenciau, vengiau, gedijausi, buvau egoiste kaip reta.. dabar kai prisimenu musu konfliktus, nesutarimus, nutolima, suprantu kaip mamai reikejo manes, mano supratimo, uzuojautos, palaikymo.. as savo neapykanta grioviau, protestavau, pykau.. ir kas skaudziausia, praradau tiek laiko buti su mama.. paprasciausia buti, net be zodziu.

Arteja susitaikymo ir gerumo sventes, ka as padaryciau, jei mama butu?.. Manau, prisiglausciau ir ilgai tylai sedeciau.. tiesiog buciau laiminga, kad ji salia, kad ja turiu. Leisciau jai pajusti kokia ji man brangi ir reikalinga, be priekaistu ir bedu.
Vartotojo avataras
Meile
Senbuvis

Standartinė nekenciu » 2007-12-13 00:33:16

suprantu tave... kai susirgo tetis as irgi nekenciau. ir ta neapykanta buvo kitokia. o dabar .. kartais uzplusta tokios juodos mintys to nekenciamo zmogaus atzvilgiu. ir siaip, nemazai pykcio prisikaupe del tokios gyvenimo neteisybes, kodel mylimi zmones mirsta, o kazkokie egoistai svanaudziai ir pan lyg niekur nieko gyvena ir net vargt nereikia kad issilaikytu
nekenciu
Naujokas

Standartinė Meile » 2007-12-13 00:50:30

nekenciu rašė: nemazai pykcio prisikaupe del tokios gyvenimo neteisybes, kodel mylimi zmones mirsta, o kazkokie egoistai svanaudziai ir pan lyg niekur nieko gyvena ir net vargt nereikia kad issilaikytu

jauciau ta pati ilga laika, ir, likimo ironija,.. ypatingai alkoholikams prie konteineriu. Maniau, kad nera teisybes, kad Dievas yra aklas, ziaurus, neteisingas, kad leidzia tokiems gyventi, o geriausius atima. O dabar pati esu akloholike (konteineriu neprireike) ir matau, kad man isbandymas sis duotas, kad savo neapykanta ir pykti pazinciau is vidaus, susitaikyciau ir suprasciau ne tik save. Dabar dekoju Auksciausiam, kad jis yra toks maloningas ir as turejau tokia nuostabia mama, geriausia pasaulyje teti ir kupina meiles vaikyste. Tai mano pamatas, mano esybe ir geriausia Dievo dovana.
Vartotojo avataras
Meile
Senbuvis

Standartinė oze » 2007-12-13 07:46:59

Neapykanta yra pats stipriausias is visu jausmu.Ji prazudo tai ka mes turime brangiausio savo gyvenime-mus pacius.Ji valdo ir terorizuoja.Mano mama negere,bet paliko mane gyventi viena,kai man buvo penkiolika.Kai prasigeriau ir atsiduriau AA ilgai jos nekenciau ir kaltinau uz mano sugriauta gyvenima.Bet negalejau gyventi su ta neapykanta,ji gadino mano gyvenima.Ieskojau atsakymu SAV(suauge alkiholiku vaikai)grupeje,Al-anone(grupe alkoholiku draugams ir artimiesiems).Su ju pagalba pradejau geriau jaustis.Isnyko neapykanta.Atleidau.Siandien zinau,kad atleidimas -tai laisve.Siandien meile as suvokiu visiskai kitaip."Tiesiog buti salia."Labai tiksliai issireiksta.Myleti be jokiu salygu,nes kiekvienas atsakingas uz savo gyvenima.Myleti ,nesvarbu koks butu kito zmogaus pasirinkimas(kuris mums labai nepatinka).Nesakau,kad man visada tai pavyksta.To siekiu.To trokstu.Padeda dar suvokimas ,kad pati nesu tobula ir darau daug klaidu gyvenime.Kai iskyla neapykanta, prasau AJ(mano Aukstesnioji jega,kaip ja suprantu),kad mane islaisvintu.Bet tai -viskas programose.Tokia mano patirtis.Rinktis tau-nekenciu.Ar laisve ar amzina kancia.
oze
Senbuvis

Standartinė Edvardas » 2007-12-13 10:00:20

Rašau tik tai kaip aš suprantu šią situaciją (tik iš parašyto teksto). Aš vis siruzciją/as palyginu su namų darbais (mokyklos ar aukštosios, ar aplamai gyvenimo), kuriuos turi suprasti ir atlikti. Ir tie ,,namų darbai" susideda iš keletos užduočių: svarbesnių, antraeilių. ,,Įrankiai", ,,priemonės" - įvairiausios, šuo atveju patėvis yra ,,priemonė " per kurį Tu su mama ir sprendi savo ,,namų darbus". Mamai - vieni, Tau - kiti ,,darbai". Šiuo atveju turėsi nugalėti pyktį ir neapykantą, turėsi ne deklaruoti, o iš vidaus atleisti. tai bus užduoties atsakymas, nors ir kaip kvailai skambėtų.
Tokia trumpa mano nuomonė. Kaip bebūtų -linkiu stiprybės ir sekmės.
Vartotojo avataras
Edvardas
Senbuvis

Kitas

Grįžti į Santykiai su šeima

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias