Prašau, patarkite!

Prašau, patarkite!

Standartinė Agne » 2006-08-13 22:33:27

Labai prasau Jusu patarimo, nes nezinau ka daryti ir nuo ko pradeti. Neseniai suzinojau, kad brolis labai daug geria - kiekviena savaitgali iki visisko nesivaldymo, samones netekimo. Geria jau ir vienas arba parejes namo is kokio baliaus dar "dasibaigia." Nors apie alkoholizma nedaug zinau, as aiskiai matau, kad jo liga progresuoja labai sparciai ir jau gal net pasieke auksciausia lygi. Broliui dar tik 21 metai, o isgerinet pradejo nuo 16.
Noreciau viska padaryti ka tik galima, kad padeciau. Nuo ko pradeti? Kur kreiptis? Kaip ji nuvesti i narkologini, pas psichoterapeutus, priklausomybes centra? Jis nenori nieko girdeti apie jokia pagalba ir sako, kad jei nori gerti, tai ir gers nes gerti "yra jo teise."
As esu skaicius, kad pirmas zingsnis turi buti pacio zmogaus pripazinimas, kad jis turi problema. Ar yra kokiu nors budu tai pasiekti ar tik laukti sudejus rankas kol jis pats ta supras?
Agne

Re: Prasau patarkite!

Standartinė Svečias » 2006-08-13 22:48:27

Agne rašė:As esu skaicius, kad pirmas zingsnis turi buti pacio zmogaus pripazinimas, kad jis turi problema. Ar yra kokiu nors budu tai pasiekti ar tik laukti sudejus rankas kol jis pats ta supras?

Deja, tai tiesa, kokia nelinksma :cry: ji būtų.
Pasiskaityk daugiau musu Forume rašytų temų, kaip kenčia alkoholikų artimieji ( pvz., "Mano tėvas alkoholikas), nes kenčia jie vienodai - ar tai būtų geriantis tėvas, brolis, draugas...Deja, receptų čia nerasi. Gal tik pati daugiau suprasi, kokia tai negailestinga :cry: priklausomybė.
Ištvermės tau.
Svečias

Standartinė Edvardas » 2006-08-14 07:41:46

Daugiausiai supratimas apie priklausomybės stiprybę ateina per ,,guzus": tai yra per įvykius, kurie žmogų supurto ir materialiai, ir moraliai. Iš esmės, kai žmogus tampa priklausomas alkoholiui, prasideda likimo ,,tampymas už ūsų", nes ženkliai padini galimybę/es įvykti įvykiui, kuris/ie tikrai nebūna šventiniai.
Tavo, Agne, atveju belieka laukti karts nuo karto pakalbant (informuojant) su broliu apie tokį dalyką kaip priklausomybė.
Rugsėjo 16 d. Kongreso rūmuose bus minimas vienos AA grupės jubiliejus. Tokio renginio metu vyksta ir atviri AA susirinkimai, kuriame gali dalyvauti visi norintys, tad būtų labai gerai, kad su broliu jame sudalyvautumėte, paprasčiausiai dėl informacijos ir apsižvalgytumėte kaip viskas realiai atrodo.
Vartotojo avataras
Edvardas
Senbuvis

prašau patarkite

Standartinė laurita » 2006-08-17 19:36:32

Prašau patarkite,kaip man padėti savo sesei.Padėjau jai užsikoduoti ,aišku kito kelio nebuvo.Iki AA grupių jai toli iki Jūsų mąstymo jai dar toliau.Koduotojas pasakė ,jei pradės gerti - padės tik dievulis.Kaip man padėti,kad ji negertų , gyvena gūdžiam kaime
laurita
Naujokas

prašau patarkite

Standartinė laurita » 2006-08-17 20:11:52

Aš tikrai nedramatizuoju.Vaikus užaugino močiutė ir vaikų namai.Gyvena ne Jonavoj ,o Jurbarko rajone Mostaičių kaime.Pasijuto kitu žmogumi ,aišku aš prikalbinau ,kad užsikoduotų, apmokėjau visas išlaidas. Ji taip pat to norėjo,daktaras pasakė ,kad išvaizda pakeista, refleksiukų nėra,kepenėlėm šitaprocentinė cirozė.Du mėnesiai negeria, bet ar nepadariau meškos paslaugos,gydytojas sakė ,jeigu užgers-tai tik dievulis padės.Kaip jai padėti išlaikyti blaivybę,aš taip norėčiau ,kad ji pajustų gyvenimo skonį be alkoholio.
laurita
Naujokas

prašau patarkite

Standartinė laurita » 2006-08-17 20:27:01

Aš gyvenu Jonavoj,oji ten toli,daug metų nenorėjau bendrauti ,buvo gėda nuo draugų ,kaimynų.Tėtis taip pat gėrė ir aš paskaičius jūsų mintis dabar galiu drasiai pasakyti,kad jis buvo alkoholikas ,nors visiems sakiau mano tėtis irgi gėrė.Gal tai genetika ,aš taip pat esu ne abstinentė,bet susimasčiau,gal tikrai geriau negerti kol galima pačiam tai paskyti
laurita
Naujokas

Standartinė Candle » 2007-06-01 10:02:32

laurita,gal kada izsuxi cia,parashik kaip sekasi po kodo,ar banketai uzsibaige?
Kada miegi nieks nerupi.
Vartotojo avataras
Candle
Dažnas svečias

Standartinė asstipri » 2008-01-12 09:16:47

Sveiki visi. Tokia bėda dar ir pas sesę. Jos brangusis jau didelį stažą alkoholizme turi. Gydėsi Gerosios Vilties, privačioje klinikoje, kodavosi ir viskas veltui. Dabar užgeria mėnesiais ir kuo tolyn, tuo baisyn. Ta prasme, kad atrodo, jog miršta. Visas sukūdęs, nelabai ką suvokia, rankų riešus po savim susukęs. Baisu. Nepaliksi gi tokio žmogaus mirti, o medikai sako, kol neišsiblaivys ir pats nenorės niekur neimsime. Tai kaip jam padėtį, ką stebėti kaip nusibaigs?
asstipri
Naujokas

Standartinė Svetlana » 2008-10-31 20:00:06

Atrodo viska atiduociau, kad jis nustotu gerti. Prabunda, sako bloga, randa alkoholio į visus pasiulymus ka nors keisti, girdziu tik viena, man reikia truputi isgerti ir viskas bus gerai, as pamiegosiu ir bus geriau. O as jau netikiu. Po lasalines atrodo tikrai galejo nustot vartoti, bet bet bet.
As pasimetus. Nezinau ka daryt. Palikti likimo valei tikrai nenoriu. O traukti kaip? Pagrasinau, kad iseisiu, taciau nezinau ar tai gali ji isgasdinti. Uzpuole neviltis. Kol lanke AA negere virs metu, paskui pakeite gyvenama vieta ir AA nereikia. Pradejo po truputi truputi vartoti, o dabar matau sustot negali. Gyvenu viena viltim, bus rytas, iseigine diena, gal kaip nors, isvesiu i gamta, girdysiu arbatom, busiu salia, gal nustos. Padek man Dieve.
Vartotojo avataras
Svetlana

Standartinė Vytautas789 » 2008-10-31 20:41:37

Kiek žinau iš savo 30 metų patirties, tai vienkartinio noro mesti gerti neužtenka ... Reikia vaikščioti į AA susirinkimus, turėti globėją iš ten pastoviai vaikščiojančių žmonių. Nors tai ir būtų neįprasta. Pasiryžti nekelti pirmos taurelės reikia, deja, kasdien. Skamba žiauriai, bet kitaip būsi pririštas prie privačių ar kitokių ligoninių. Ir nzn, koks bus rezultatas. Su savimi tenka dirbti kasdieną. Nes alkopriklausomybė yra ne tiek gal kūno, o sielos būsena ...
Psichologiškai ir morališkai priklausomas. Ne tik nuo alkoholio...
Vartotojo avataras
Vytautas789
Dažnas svečias

Standartinė Svetlana » 2008-10-31 20:49:22

Tegu tik nustoja vartoti ir daugiau jokiu atsikalbinejimu ir priezasciu neiti i AA. As pati jauciu savyje ta problema ir su mielu noru eisiu su juo. Buvau viename AA susirinkime. Suteikia jegu ir tikejimo, kad esi ne vienas ir kad gali gyventi be alkoholio. :) O as noriu gyventi be jo. Neuzsikabinu, neuzgeriu, bet tas troskimas nors laseli isgerti vakare, pradejo erzinti. Pernelyg daug zmoniu aplink kencia nuo alkoholio, o dauguma juk ir pradejo po truputi vakare. Rezultata tokiu isgerinejimu matau. :twisted:
Vartotojo avataras
Svetlana

Standartinė RasaA » 2008-10-31 21:04:11

Sveika Svetlana,
Kažkodėl manau, kad jūsų, jo situacija žymiai geresnė nei to, kuris nėra pravėręs AA durų. Tokiam dar ilgą kelią reikia nueiti iki pripažinimo, jog turi bėdą, dar ilgesnį kol nugali pasipriešinimą permainoms, baimę peržengti grupės slenkstį. Jei jis lankė grupę, ir dar pakankamai ilgai, jame daug kas liko, suvokimas pasikeitė ir tikrai nebemastys taip, kaip mąstė tada, kai dar nebuvo atėjęs pas AA.
Nežinau, kaip tai pavadinti - be abejo, atkrytis, dar įvardinčiau tai paklydimu. Tačiau kelią jis jau žino. Gal dabartinis gėrimas ir yra tam, kad suvoktų, koks brangi blaivybė, kad gerti TIKRAI nebegali ir niekada nebegalės.
Nežinomi Viešpaties keliai :wink: Pasitikėk gyvenimu, Svetlana :) Tikiu, viskas bus gerai :wink:
RasaA
Dažnas svečias

Standartinė Svetlana » 2008-10-31 21:54:41

Aciu Rasa :) Manau viskas susitvarkys. Tai isbandymas, kuri reikia sigyvent. Beprotiskai gaila mylimo zmogaus. Kai zinai, kad jis yra visiskai kitoks, norisi greiciau ji istraukti is tos bedos kur pakliuvo. Viskas bus gerai :)
Vartotojo avataras
Svetlana

Standartinė RasaA » 2008-10-31 22:10:05

:D
Tikrai taip :wink: Tikrai turi būti gerai. Kartais praradimai mums duodami vardan didesnių atradimų. O priklausomiems žmonėms neretai atkryčiai tampa visai kito, naujo, prasmingesnio gyvenimo pradžia..Tą patyrusių yra nemažai.
Džiaugiuosi dėl Tavo rūpesčio mylimu žmogumi ir dėl Tavyje esančios vilties :wink:
RasaA
Dažnas svečias

Standartinė Pasiklydes » 2008-11-01 08:21:46

RasaA rašė:Kažkodėl manau, kad jūsų, jo situacija žymiai geresnė nei to, kuris nėra pravėręs AA durų. Tokiam dar ilgą kelią reikia nueiti iki pripažinimo, jog turi bėdą, dar ilgesnį kol nugali pasipriešinimą permainoms, baimę peržengti grupės slenkstį. Jei jis lankė grupę, ir dar pakankamai ilgai, jame daug kas liko, suvokimas pasikeitė ir tikrai nebemastys taip, kaip mąstė tada, kai dar nebuvo atėjęs pas AA...

Tikra tiesa, anie iš AA gėrimą sugadina nepataisomai :D
И уносят меня, и уносят меня В звенящую снежную даль три белых коня, эх, три белых коня.. skype> pasiklydes69
Vartotojo avataras
Pasiklydes
Senbuvis

Kitas

Grįžti į Santykiai su šeima

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias