Šeimyniniai santykiai

Re: Šeimyniniai santykiai

Standartinė e » 2011-03-31 19:49:55

gera klausytis jūsų žodžių merginos
20.02.2011
e
Senbuvis

Standartinė Brigita » 2011-03-31 20:22:00

Audronis rašė:
Nika rašė:
Kukutis rašė: tai, kad dabar išgeria tik dieną ir kažkiek ištempia
Tuomet jis dabar su AA nelabai ką turi bendro<...>

Kai žmogus lanko AA ir vis niekaip nesusitvarko, kartais užgeria - jis su AA neturi nieko bendro, bet jei nuėjęs porą kartų į grupę sustoja, tuomet AA yra vienintelė, veiksmingiausia, geriausia ir kitokia -iausia. Taip ir didėja praraja tarp vis dar geriančių ir nustojusių, kurie lyg ir galėtų padėti, bet jau yra per daug aukštai, kad matytų purve besivoliojančius...

Manau, jeigu konkrečiai AA pasirodo esanti efektyvi priemonė sustabdyti besaikį gėrimą, kiekvienas, kuriam susirinkimai padėjo, bus be galo AA dėkingas. Čia, mano supratimu (pšeprašim, gal banalus palyginimas), kaip ir su vaistais. Kai mane "užpuola" sloga, geriu "Theraflu" ir jis mano organizmui - efektyvus. Tai ir kitiems jo pasiūlau.
Kiekvienam žmogui paliekamas pasirinkimas spręsti, kokiu būdu jis nustos gerti. Puiku, kai turima tiek jėgų ir noro, kad galima va taip imti ir mesti gerti. Aš n kartų tokį metodą išbandžiau ir, deja, niekaip nepajudėjau iš "mirties taško". Jau ne kartą rašiau, jog man padėjo AA. Šiandien aš susirinkimuose - reta viešnia. Dažniausiai dirbu, retkarčiais - neslėpsiu - tingiu nueiti. Bet nematau jokios prarajos, tarp geriančių ir purve besivoliojančių. Taigi, ne iš vieno anonimo teko girdėti, kad į AA jie atvarė norėdami išmokti... saikingai gerti. Ir kažin, ar bent vienas iš jų galėjo įsivaizduoti, kad teks visam laikui "parišti" su alkoholiu. Nors, tiesą pasakius, bent aš AA atsidūriau net neturėdama jokių iliuzijų apie saikingą gėrimą. Jau tuomet žinojau: arba toliau daug geriu, arba neimu nė lašo. O dėl tų geriančių... Kuo aš jiems galiu padėti? Nebent nukreipti pas anonimus "pasibandymui". Beje, kaip ir tu, Audroni, pasakyti, jog, va, tep metei gerti ir viskas. Kitas klausimas - ar jie patikės...
P.S. O kad susirinkimai man asmeniškai buvo (tikiuosi, ir bus) tik į naudą, geriausi liudytojai - mano artimieji ir draugai, kurie matė mane prasigėrusią ir dabar, kai nebegeriu.
Paveikslėlis

Nežiūrėk atgal - gyvenimas priekyje.
Vartotojo avataras
Brigita
Senbuvis

Standartinė Kukutis » 2011-04-01 08:03:38

Nika rašė:
Tuomet jis dabar su AA nelabai ką turi bendro... Ir nepasiduok. neleisk jam šituo manipuliuoti, 90 susirinkimų per 90 dienų, kaip sako AA ir nė lašo alkoholio, tai bus pradžia. O dar geriau būtų narkologinis arba psichiatrinė. Kartais mes per daug gerai apie save galvojam, o kai pamatai, kas iš tikro gali būti, tenka susimastyt.

Sveika, Nika, nelabai suprantu tavo žodžių :"neleisko šituo jam manipuliuoti". O ar galėčiau?...Būk gera paaiškink...Padarysiu viską, jei tik tai įmanoma...ir dar turiu klausimą kaip atpažinti tą manipuliavimą?... Ar vadovautis protu ar širdimi?...Ir ką daryti, jei suprasiu, kad manipuliuoja (nors dar tuo niekaip neįsitikinu ( o gal bijau įsitikinti?)...kas tada....Spjauti į žmogų? Palikti (išsiskirti)tam kad, kad jis praregėtų? O be to neina?... :(
Kukutis
Dažnas svečias

Standartinė Kukutis » 2011-04-01 08:11:04

priklausomas rašė:
Kukutis rašė:Sveiki visi, noriu paklausti jūsų nuomonės - kiek pagrįstos baimės, kad tėvų alkoholikų ( ar vieno iš jų) vaikas gali tapti priklausomas kada nors ateityje. Esu girdėjusi iš „pasakojimų“, kad maži vaikai tiesio nekenčia geriančiojo (-iosios) ir dažniausiai tvirtina niekada negersią, tačiau dažnai įvyksta priešingai....

yra tokia knyga SUAUGE ALKOHOLIKU VAIKAI, bent jau didesniu miestu bibliotekose ja galima surasti. zinoma, ji neatsakys i visus tavo klausimus apie tavo vaika - taciau ja paskaityti verta. tiek jam, tiek tau... augimo alkoholiko seimoje pasekmes, jis greiciausiai jaus, nors ir negers ateityje. tarkim, zmones auge alkoholiku seimose, dazniausiai susituokia su alkoholiku... suradau internete simptomus, kurie budingi suaugusiems alkoholiku vaikams

ačiū, bandysiu ieškoti knygos...gal suprasiu kaip palengvinti sūnaus ateitį.... alateen kaip ir al-anon pas mus mieste nėra :(...bandysiu suktis pati...:)
Kukutis
Dažnas svečias

Standartinė priklausomas » 2011-04-01 08:29:38

Kukutis rašė:
Nika rašė:
Tuomet jis dabar su AA nelabai ką turi bendro... Ir nepasiduok. neleisk jam šituo manipuliuoti, 90 susirinkimų per 90 dienų, kaip sako AA ir nė lašo alkoholio, tai bus pradžia. O dar geriau būtų narkologinis arba psichiatrinė. Kartais mes per daug gerai apie save galvojam, o kai pamatai, kas iš tikro gali būti, tenka susimastyt.

Sveika, Nika, nelabai suprantu tavo žodžių :"neleisko šituo jam manipuliuoti". O ar galėčiau?...Būk gera paaiškink...Padarysiu viską, jei tik tai įmanoma...ir dar turiu klausimą kaip atpažinti tą manipuliavimą?... Ar vadovautis protu ar širdimi?...Ir ką daryti, jei suprasiu, kad manipuliuoja (nors dar tuo niekaip neįsitikinu ( o gal bijau įsitikinti?)...kas tada....Spjauti į žmogų? Palikti (išsiskirti)tam kad, kad jis praregėtų? O be to neina?... :(

vargu ar manes paklausysi, bet as buciau radikallus - surinkciau ciumodanus, isstatyciau uz duru. priimciau atgal, tik tuomet, kai isitikinciau, kad keiciasi is esmes... paskelbciau ultimatuma: arba - arba. as pasitikiu minesotos programa - pasakyciau, arba vaziuoji i Vilniu, guliesi menesiui i ligonine, arba krauniesi daiktus ir zygiuoji i visas 4 puses.
sneku is savo patirties, kai as nustojau gerti, gyvenau su mergina, su kuria iki tol kartu gerdavom. pasakiau; arba keitiesi, arba mes skiriames. issiskyrem. nors moterys, kiek sneka literatura, linkusios taikytis kur kas labiau negu vyrai...
Iš Pandoros skrynios, knibždėte knibždančios žmonijos ydų, paskutinę graikai išleido viltį, kaip visų baisiausią. Nežinau labiau jaudinančio simbolio. Juk viltis, priešingai negu apie ją manoma, tolygi pasidavimui. O gyventi – reiškia nepasiduoti.
a. camus
Vartotojo avataras
priklausomas
Dažnas svečias

Standartinė Kukutis » 2011-04-01 08:41:10

tai, kad jis jau buvo ir kaune minesotoj ir iš vilniaus minesotos grįžo tik gruodžio mėnesį... :D Pumputi, gal ir geras tavo patarimas, bet kaip tu ir rašai kažin ar aš juo pasinaudosiu...bent jau ne dabar...:)
Kukutis
Dažnas svečias

Standartinė priklausomas » 2011-04-01 08:50:30

Kukutis rašė:tai, kad jis jau buvo ir kaune minesotoj ir iš vilniaus minesotos grįžo tik gruodžio mėnesį... :D Pumputi, gal ir geras tavo patarimas, bet kaip tu ir rašai kažin ar aš juo pasinaudosiu...bent jau ne dabar...:)

na, jeigu visur buvo ir viska zino, bent jau turi informacijos - tuomet mano pasirinkimas butu aiskus ir vienareiksmis. susitvarkysi - grisi, jeigu nebus per velu
Iš Pandoros skrynios, knibždėte knibždančios žmonijos ydų, paskutinę graikai išleido viltį, kaip visų baisiausią. Nežinau labiau jaudinančio simbolio. Juk viltis, priešingai negu apie ją manoma, tolygi pasidavimui. O gyventi – reiškia nepasiduoti.
a. camus
Vartotojo avataras
priklausomas
Dažnas svečias

Standartinė Nika » 2011-04-01 09:55:33

Kukutis rašė: "neleisko šituo jam manipuliuoti". O ar galėčiau?...Būk gera paaiškink...Padarysiu viską, jei tik tai įmanoma...ir dar turiu klausimą kaip atpažinti tą manipuliavimą?... Ar vadovautis protu ar širdimi?...Ir ką daryti, jei suprasiu, kad manipuliuoja (nors dar tuo niekaip neįsitikinu ( o gal bijau įsitikinti?)...kas tada....Spjauti į žmogų? Palikti (išsiskirti)tam kad, kad jis praregėtų? O be to neina?... :(

Sunku nepakalbėjus gyvai, nepažįstant žmogaus, bet šiaip alkoholikai - dažniausiai manipuliatoriai ir melagiai :) Kai aš buvau priklausomybių centre, ir sau, ir visiems aplink žadėjau, kaip aš viską supratau ir gyvenimas bus kitoks. Eidavau pas psichologus, į AA, kad atsiknistų, kad suvaidint jog kažką darau. Nesunku buvo sumeluot, kaip einu į susirinkimą, o eidavau nežinia kur... Arba atsėdžiu susirinkime su mintimi kaip greičiau išeit, kaip mane viskas erzina, tie visi blaivūs alkoholikai, tokie švieesūs, tokie prasmiiingi... O kitą syk - iki ašarų meilės kalnai. Ta nuotaikų kaita buvo amžina palydovė.
Bet sekti ir kontroliuoti tikrai nerekomenduoju - nusižeminsi pati...
Man atrodo labai paprastai - jei jis išgėrinėja ir trukdo aplinkiniams gyventi, jis vis dar sunkus ligonis, tai gali tik progresuoti, jei nieko nedarys. Ir čia pritariu "griežtai rankai" - arba jis pareiškia tvirtą norą mesti gerti ir imasi veiksmų (jų aprašyta ne vienas), arba paaiškint, kad greit viskas baigsis. Man artimųjų grąsinimai padėjo greičiau apsispręst :)
Nika
Senbuvis

Standartinė svajass » 2011-04-01 10:24:51

Nika rašė:
Kukutis rašė: "neleisko šituo jam manipuliuoti". O ar galėčiau?...Būk gera paaiškink...Padarysiu viską, jei tik tai įmanoma...ir dar turiu klausimą kaip atpažinti tą manipuliavimą?... Ar vadovautis protu ar širdimi?...Ir ką daryti, jei suprasiu, kad manipuliuoja (nors dar tuo niekaip neįsitikinu ( o gal bijau įsitikinti?)...kas tada....Spjauti į žmogų? Palikti (išsiskirti)tam kad, kad jis praregėtų? O be to neina?... :(

Sunku nepakalbėjus gyvai, nepažįstant žmogaus, bet šiaip alkoholikai - dažniausiai manipuliatoriai ir melagiai :) Kai aš buvau priklausomybių centre, ir sau, ir visiems aplink žadėjau, kaip aš viską supratau ir gyvenimas bus kitoks. Eidavau pas psichologus, į AA, kad atsiknistų, kad suvaidint jog kažką darau. Nesunku buvo sumeluot, kaip einu į susirinkimą, o eidavau nežinia kur... Arba atsėdžiu susirinkime su mintimi kaip greičiau išeit, kaip mane viskas erzina, tie visi blaivūs alkoholikai, tokie švieesūs, tokie prasmiiingi... O kitą syk - iki ašarų meilės kalnai. Ta nuotaikų kaita buvo amžina palydovė.
Bet sekti ir kontroliuoti tikrai nerekomenduoju - nusižeminsi pati...
Man atrodo labai paprastai - jei jis išgėrinėja ir trukdo aplinkiniams gyventi, jis vis dar sunkus ligonis, tai gali tik progresuoti, jei nieko nedarys. Ir čia pritariu "griežtai rankai" - arba jis pareiškia tvirtą norą mesti gerti ir imasi veiksmų (jų aprašyta ne vienas), arba paaiškint, kad greit viskas baigsis. Man artimųjų grąsinimai padėjo greičiau apsispręst :)

As vakar kaip tik taip ir pasielgiau, lauksim rezultatu. Tik bijau, kad vel nepatikeciau jo graziom kalbom, kad nuo siol viskas bus kitaip.
svajass
Naujokas

Standartinė priklausomas » 2011-04-01 10:29:54

svajass rašė:As vakar kaip tik taip ir pasielgiau, lauksim rezultatu. Tik bijau, kad vel nepatikeciau jo graziom kalbom, kad nuo siol viskas bus kitaip.

sitoje situacijoje zodzio reikia laikytis kaip niekur kitur... prigrasindama, kad bus vienaip, o paskui, kaip sakai, patikedama graziomis kalbomis ir nesilaikydama savo prigrasinimu, ruosi dirva tolesnem manipulecijom - ko jos bijoti, vel prigrasins, pasauks, bet vel atleis ir vel viskas bus kaip buve...
a. camus
Vartotojo avataras
priklausomas
Dažnas svečias

Standartinė Pumputis » 2011-04-01 13:16:51

priklausomas rašė:
svajass rašė:As vakar kaip tik taip ir pasielgiau, lauksim rezultatu. Tik bijau, kad vel nepatikeciau jo graziom kalbom, kad nuo siol viskas bus kitaip.

sitoje situacijoje zodzio reikia laikytis kaip niekur kitur... prigrasindama, kad bus vienaip, o paskui, kaip sakai, patikedama graziomis kalbomis ir nesilaikydama savo prigrasinimu, ruosi dirva tolesnem manipulecijom - ko jos bijoti, vel prigrasins, pasauks, bet vel atleis ir vel viskas bus kaip buve...

Visiškai pritariu priklausomas. Prieš grasinant, gąsdinant ar pateikiant kažkokį ultimatumą alkoholikui reikėtų gerai pasverti realią įvykdymo galimybę. Jeigu negalėsi įvykdyti to ką žadėjai tai geriau nieko nedaryti, nes bus tik blogiau.
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Pumputis
Senbuvis

Standartinė Pumputis » 2011-04-01 13:24:45

Kukutis rašė:tai, kad jis jau buvo ir kaune minesotoj ir iš vilniaus minesotos grįžo tik gruodžio mėnesį... :D Pumputi, gal ir geras tavo patarimas, bet kaip tu ir rašai kažin ar aš juo pasinaudosiu...bent jau ne dabar...:)

Patarimas tikrai geras tik priklauso jis ne man, o priklausomui. Tik dar kartą primenu jei nuspręsi juo pasinaudoti tai būtinai laikykis savo žodžio. Tvirtai. Antraip bus dar blogiau nei prieš ultimatumus.
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Pumputis
Senbuvis

Standartinė svajass » 2011-04-01 13:37:24

Pumputis rašė:

Patarimas tikrai geras tik priklauso jis ne man, o priklausomui. Tik dar kartą primenu jei nuspręsi juo pasinaudoti tai būtinai laikykis savo žodžio. Tvirtai. Antraip bus dar blogiau nei prieš ultimatumus.

Gal galit pasakyti koki zingsni turi zengti, kad juo butu galima patiketi, blaivybes link.
svajass
Naujokas

Standartinė Edvardas » 2011-04-01 13:42:23

Mano nuomone, jei nuoširdžiai norima negert, manipuliacija artimu žmogumi yra labai, labai minimali. Jei bandoma negert ,,dėl žmonos", dėl darbo, dėl tėvynės" ir pan.-manipuliacijos visai galimos.
Vartotojo avataras
Edvardas
Senbuvis

Standartinė Kukutis » 2011-04-01 13:55:56

Pumputis rašė:

:)) tikrai priklausomui ,"susibalamutinau" :lol: dar vis neįkandu rašymo sistemos , tai kartais nesąmonės gaunasi, vis per skubinimą ir tingėjimą
Kukutis
Dažnas svečias

AnkstesnisKitas

Grįžti į Santykiai su šeima

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias