Mama...

Standartinė Ema » 2008-03-25 17:10:27

dabar man atrodo,kad jeigu zmogus nesijaucia pasiruoses keistis,jo nepaveiks nei paciu artimiausiu skausmas ir pagalbos brukimas...Pasirodo,kad mama gerdavo net toje ligonineje... Tuoj jai i darba eiti pradet reikes,o geria istisai trecia savaite jau. Laselines statymas... Tai tik trumpalaike fizine pagalba jai butu.Jai reikia alkoholio psichologiskai.Na ka... reikia tiketis kad gers bent jau savaitgaliais,o ne apskrita savaite "be iseiginiu". Sekmes jai
Ema
Naujokas

Standartinė makselas » 2008-03-27 01:37:55

gerentis zmogus masiausiai 6 zmones ytakoja savo gerimu, kaip jy pakeisti mes gi ne dievai tai gal geriau pasikeisti patiem ir pabuti to zmogaus kailyje pabandyt suprasti ji ir pagalvoti jeigu as buciau alhogolikas kas turetu atsitikti kad pats pradeciau ieskoti blaivybes.
kaip as radau bllaivybe arba inai mane rado. is namiskiu zmonos buvo visokiu siulimu ,gazdinimu, nieko, kiek jiem prisiekinejau bet kuo kad tik atstotu ir suveike is ten is kur nesitikejau. zmona artimieji man ramiai pasake netik pasake bet ir dare. jeigu as gyvenu su bonka gyvenk, nemaise man, bet mum taves nera išsiblaivysi vel viskas gerai tik rimtai dave suprasti kad ilgai taip testis negali ir jie nenusipelno tokio gyvenimo mane kenteti ir tada as rimtai isigandau nebebuvo ka zadeti gal but tada man aukstesnioji jega ir parode blaivybes kelia.
Kai nereiški gyvenimui jokių pretenzijų, tai viskas, ką gauni, yra dovana. (E.M.Remarque)
Vartotojo avataras
makselas
Senbuvis

Standartinė Pasiklydes » 2008-03-27 17:10:37

makselas rašė: zmona artimieji man ramiai pasake netik pasake bet ir dare. jeigu as gyvenu su bonka gyvenk, nemaise man, bet mum taves nera išsiblaivysi vel viskas gerai tik rimtai dave suprasti kad ilgai taip testis negali ir jie nenusipelno tokio gyvenimo mane kenteti ir tada as rimtai isigandau nebebuvo ka zadeti gal but tada man aukstesnioji jega ir parode blaivybes kelia.

Tai taip ir yra, nekitaip juk :) Kol mane tase, gasdino, virkavo, maldavo, dzin buwo, koki menesi pabunu blaivas, tada vel pora bokalu po darbo, paskui vodke seshtadienio vakara, o tada vel eilinis gerimas savaite... Kai ishsikrauste mama su draugu i sodyba, paliko mane mano antroji puse ir likau vienas su bonke ant stalo tada ir pasidare butina ieshkoti pagalbos, skaityti foruma, literatura dometis, galu gale ir AA atsidurti... Tokia ta realybe :)

Vartotojo avataras
Pasiklydes
Senbuvis

Standartinė krakowiakas » 2008-03-28 04:08:29

bet ta realybe visai cool.. kol su manim visi zaide tai ir manipuliavau visais, kaip norejau ir kiek norejau.. kai nebebuvo kur eiti, atejau i AA ir pasilikau.. ne is karto aisku, nes gi buvau labai krutas ir su kazkokiais asilaiciais sneket buvo per zemas lygis.. oi visko buvo kol pradejau matyti ir suvokti ta realybe.. bet siandien ta realybe yra tokia - blaivas ir su jumis.. ir aciu uz tai.. :D
clean and sober today...
Vartotojo avataras
krakowiakas
Narys korespondentas

Standartinė Zieda » 2008-04-03 13:57:42

O as jau nebegaliu viso to atlaikyti.Kazkoks kosmaras.Jau kelinta savite mama su pateviu geria.Apie tai,kad jie suprastu,jog kazkas negerai,tai ne kalbos nera.Jiems atrodo,kad as esu psichine,kad taip panikuoju.Laikausi ant raminanciu vaistu.Vakar nuvaziavau pas seimos gydytoja ir papasakojau kas vyksta.Sake,kad bandys su jais pasneketi.O as paprasciausiai nebegaliu.Baisiausia,kad jie nemato problemos.Rasau ir bandau laikytis,kad nepravirkciau,nes darbe esu.Siandien paskambinau mamai ir vel radau ja apspangusia.Issiriejom iki beprotybes.O buvom geros drauges,sutardavom idealiai.
Ka daryti?! Gal tikrai kaip kazkas cia rase,paimti ir pasitraukti,nes jei sitaip draskysiuos,tai pati ilgai netemsiu,nes mano sirdele operuota...
Zieda
Naujokas

Standartinė rasa0707 » 2008-04-03 14:21:22

Žieda, Tavo problemą yra patyrę ir dabar išgyvena nemažai Tavo bendralikimių - paskaityk forumą ir rasi beveik tokiais pat žodžiais aprašytus jausmus ir patirtį dėl artimųjų gėrimo.
Tai yra liga. Pamėgink saugoti save. Pasisemk stiprybės iš forumo- čia rasi nemažai patarimų, kaip elgtis, kaip gyventi tokiu atveju.
Manau, jog svarbiausia yra rūpintis savo būsena, savo jausmais, neišsiderinti. Be abejo, turėtum mėginti padėti mamai, mėginti jai kažką paaiškinti. Jei ji bent kiek jaučia savo problemą, galbūt Tave išgirs. O gal dar ne laikas. Nenusimink.
rasa0707
Senbuvis

Standartinė Nika » 2008-04-03 14:22:30

Zieda, iš tiesų tau labai reikia save pasaugoti. Jei šeimos gydytoja kalbės, gal mama kitaip klausys...
Aš jau kažkur minėjau, mano dukra turėjo iškentėt panašų košmarą... Su savo tuometiniu mes gerdavom, o ji sėdėdavo užsidarius... Aš viską suvokiau, bet pabandžius jai kažką sakyt, sakydavau kad tai mano gyvenimas, kad ji jo negali pakeisti. Ir tai buvo dalinai tiesa...
Aš jai be galo dėkinga už jos šventą kantrybę, bet kai aš ėmiau kažką keisti, ji buvo pirmoji mano rėmėja...
Ir dabar mes kaip ir buvom esam nuostabiausios draugės.

Bet pirmas mano žingsnis į pasikeitimą buvo tas kad aš išspyriau tą žmogų. Tada tapo lengviau vienai tvarkytis su savim.
Gerdama aš žliumbiau ir sakiau, kad jis man labai reikalingas, bet dabar suprantu kad tai buvo tik sugėrovas... Kai jo nebūdavo, gerdavau viena, bet su juo buvo linksmiau gi :?

Tu turi darbą, turi savo rūpesčius, aš tau patarčiau pasilankyti AlAnone, bent jau šiuo metu sau padėtum ir į daug ką žiūretum kitaip. Gal pabandyk?
Nika
Senbuvis

Standartinė Zieda » 2008-04-03 14:52:09

rasa0707 rašė:Žieda, Tavo problemą yra patyrę ir dabar išgyvena nemažai Tavo bendralikimių - paskaityk forumą ir rasi beveik tokiais pat žodžiais aprašytus jausmus ir patirtį dėl artimųjų gėrimo.
Tai yra liga. Pamėgink saugoti save. Pasisemk stiprybės iš forumo- čia rasi nemažai patarimų, kaip elgtis, kaip gyventi tokiu atveju.
Manau, jog svarbiausia yra rūpintis savo būsena, savo jausmais, neišsiderinti. Be abejo, turėtum mėginti padėti mamai, mėginti jai kažką paaiškinti. Jei ji bent kiek jaučia savo problemą, galbūt Tave išgirs. O gal dar ne laikas. Nenusimink.

Dekui,tikrai palieka ramiau,kad randi suo kuom pasisneketi apie sia problema.
Tik esme ta,kad ji absoliuciai nejaucia savo problemos ir meginti kazka aiskinti,tai reiskia eilini karta susipykti.Gal tikrai dar ne laikas...
Zieda
Naujokas

Standartinė Zieda » 2008-04-03 14:56:10

Nika rašė:Zieda, iš tiesų tau labai reikia save pasaugoti. Jei šeimos gydytoja kalbės, gal mama kitaip klausys...
Aš jau kažkur minėjau, mano dukra turėjo iškentėt panašų košmarą... Su savo tuometiniu mes gerdavom, o ji sėdėdavo užsidarius... Aš viską suvokiau, bet pabandžius jai kažką sakyt, sakydavau kad tai mano gyvenimas, kad ji jo negali pakeisti. Ir tai buvo dalinai tiesa...
Aš jai be galo dėkinga už jos šventą kantrybę, bet kai aš ėmiau kažką keisti, ji buvo pirmoji mano rėmėja...

Bet pirmas mano žingsnis į pasikeitimą buvo tas kad aš išspyriau tą žmogų. Tada tapo lengviau vienai tvarkytis su savim.
Gerdama aš žliumbiau ir sakiau, kad jis man labai reikalingas, bet dabar suprantu kad tai buvo tik sugėrovas... Kai jo nebūdavo, gerdavau viena, bet su juo buvo linksmiau gi :?

Tu turi darbą, turi savo rūpesčius, aš tau patarčiau pasilankyti AlAnone, bent jau šiuo metu sau padėtum ir į daug ką žiūretum kitaip. Gal pabandyk?

Mama tikrai myli ta zmogu ir tikrai nesiskirs.Kai negeria,tai ir jis neblogas zmogus.As ir pati nenoreciau,kad issiskirtu,nes tada neisivaizduoju kaip viskas baigtusi.Manau,kad abu jie kalti,kad geria.Tik jie nesuvokia,kad tai jau nenormalu.
As labai tikiuosi,kad seimos gydytojos ji bent isklausys...
Zieda
Naujokas

Standartinė Pasiklydes » 2008-04-03 21:08:31

Zieda rašė:
Nika rašė:Zieda, iš tiesų tau labai reikia save pasaugoti. Jei šeimos gydytoja kalbės, gal mama kitaip klausys...

Mama tikrai myli ta zmogu ir tikrai nesiskirs.Kai negeria,tai ir jis neblogas zmogus.As ir pati nenoreciau,kad issiskirtu,nes tada neisivaizduoju kaip viskas baigtusi.Manau,kad abu jie kalti,kad geria.Tik jie nesuvokia,kad tai jau nenormalu.
As labai tikiuosi,kad seimos gydytojos ji bent isklausys...

Na welgi, paskaitinek foruma anksciau, suprasi, kad jei gerianciajam pofygizmo apraishkos, problemos nematymas ir mazdaug, niu kas cia tokio, kad as paemes kas dien nors po kazkiek, ne Jusu reikalas... Tokiu atveju tai nieko cia ir nepadesi... Ziurek saves, rupinkis savimi. O saldzioji porele lai nusigerineja, dar matyt ne ta stadija, kad susimastytu... Palaipsniui prades manau atsikvosheti, tik esme, kad niekas nezino kada kam prashviesejimas ateina ir kada nustoja zvengti balti arkliai smegenyse :)
Vartotojo avataras
Pasiklydes
Senbuvis

Standartinė rasa0707 » 2008-04-03 21:36:55

Žieda, o jei tas žmogelis, kai sakai, neblogas ir mamai jis reikalingas, gal sugalvok kokį būdą, kaip jiems abiems "praplauti smegenis"? Galėtų padėti literatūra alkoholizmo tema ar šiaip nuoširdus, atviras pokalbos su abiems ar su kiekvienu atskirai. Tu juos žinai, pažįsti, gal gali sugalvoti kažką tokio, kas juos galėtų paveikti? Man lyg atrodo, kad tas gėrimas nėra nuolatinis, bet gal aš klystu :wink:
Tik manau, situacija, kai turi gerti raminančius dėl to, kad jie tave vienaip ar kitaip veikia, iš tiesų nėra gera., bet ji pirmiausia reiškia, kad šioje situacijoje kažką turi pakeisti tu pati, galbūt pirmiausia reiktų pamėginti pakeisti požiūrį, tada pasikeis ir Tavo nuotaikos, galbūt net ir pats Tavo gyvenimas.
rasa0707
Senbuvis

Standartinė Zieda » 2008-04-04 09:24:30

rasa0707 rašė:Žieda, o jei tas žmogelis, kai sakai, neblogas ir mamai jis reikalingas, gal sugalvok kokį būdą, kaip jiems abiems "praplauti smegenis"? Galėtų padėti literatūra alkoholizmo tema ar šiaip nuoširdus, atviras pokalbos su abiems ar su kiekvienu atskirai. Tu juos žinai, pažįsti, gal gali sugalvoti kažką tokio, kas juos galėtų paveikti? Man lyg atrodo, kad tas gėrimas nėra nuolatinis, bet gal aš klystu :wink:
Tik manau, situacija, kai turi gerti raminančius dėl to, kad jie tave vienaip ar kitaip veikia, iš tiesų nėra gera., bet ji pirmiausia reiškia, kad šioje situacijoje kažką turi pakeisti tu pati, galbūt pirmiausia reiktų pamėginti pakeisti požiūrį, tada pasikeis ir Tavo nuotaikos, galbūt net ir pats Tavo gyvenimas.

Daug kas sako,kad bandyk sneketi.Dieve,kiek as jau bandziau! Jau dabar vien apie tai uzsiminus jie pradeda nervintis ir saukti,kad as issigalvoju vejus.Juk jau sakiau,kad jokie cia pokalbiai nepades,nes niekas net klausyti nenori ir mano bandymai baigiasi eiliniu skandalu.
Is tiesu,tas gerimas nera nuolatinis.Bet kai jie buna blaivus,tai velgi sneket negali,nes "problemos tai nera".
Suprantu,kad lengva patarti,jog reikia su jais pasisneketi,bet kaip jums paaiskinti,kad tai neimanoma!
Vakar as mamai parasiau laiska.Turetu gauti siandien ar rytoj.Kadangi pasneket neina,tai gal perskaitys.Bet tai jau ne pirmas mano rasytas laiskas.Jauciuos kaip kovodama su vejo malunais.Kol kas nebesikisiu.Nebegaliu.Gal gydytoja pasnekes.Man atrodo,kad as padariau labai daug.Tiesa,be naudos,bet nors bandziau...
Zieda
Naujokas

Standartinė Audronis » 2008-04-04 09:48:39

Zieda rašė:...Suprantu,kad lengva patarti,jog reikia su jais pasisneketi,bet kaip jums paaiskinti,kad tai neimanoma!...

Klysti, patarinėti yra labai sunku. Tai ką rašome mes yra išgyventa mūsų pačių, beje per skausmą, ašaras, kančią... Ir daugeliu atveju, tai net ne patarimai, o savo gyvenimo pasakojimai. Tik mes buvome kitoje barikadų pusėje...

Vienas patarimas, jau nuskambėjęs daug kartų, lieka galioti - pasirūpink savimi, pasiskaitinėk Al-Anon...
Ačiū Dievui — vakar negėriau, pasistengsiu to nedaryti ir šiandien.
Audronis
Senbuvis

Standartinė rasa0707 » 2008-04-04 12:42:17

Pritariu Audroniui :?
Ne visų sąmoningumo lygis yra vienodas, ypač, kai tai susiję su alkoholiu.Vieni savo priklausomybę suvokia gana anksti, kiti vėliau, dar kiti - daug ką praradę, o dalis - kaip pati žinai, jau būna per vėlu...
Žieda, manau, kad pirmiausia turi pagalvoti apie save, nes šioje situacijoje, kaip matau, blogiausia yra Tau - Tau labiausiai skauda.
Jei išbandei daugybę priemonių, gal palik viską ramybėje ir rūpinkis savo gyvenimo kokybe. Bet palik ne išoriškai, o atsiribok kiek įmanoma nuo to savo vidumi, aišku, išsaugant gerus jausmus mamai ar bent jau pozityvumą jų abiejų atžvilgiu.
Saugok save.
rasa0707
Senbuvis

Standartinė Zieda » 2008-04-04 12:44:15

Audronis rašė:
Zieda rašė:...Suprantu,kad lengva patarti,jog reikia su jais pasisneketi,bet kaip jums paaiskinti,kad tai neimanoma!...

Klysti, patarinėti yra labai sunku. Tai ką rašome mes yra išgyventa mūsų pačių, beje per skausmą, ašaras, kančią... Ir daugeliu atveju, tai net ne patarimai, o savo gyvenimo pasakojimai. Tik mes buvome kitoje barikadų pusėje...

Vienas patarimas, jau nuskambėjęs daug kartų, lieka galioti - pasirūpink savimi, pasiskaitinėk Al-Anon...

Tai va,nera tokio patarimo,kuris nurodytu kuria kryptimi sukti.Juk daugiausia visi sako,kad bandyk sneketi,o kaip sneketi,kai taves net klausyti nenori.As vel apie ta pati,bet sunku paaiskinti.Gerai,kad yra tokiu,kuriems pokalbiai padeda,bet mano atvejis ne toks.
Zieda
Naujokas

AnkstesnisKitas

Grįžti į Santykiai su šeima

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias