Mama...

Mama...

Standartinė Ema » 2008-03-14 17:12:10

Ziuriu,kad cia daug temu susijusiu su pagalba mamoms...Nezinau,gal jau visiems nusibodo skaityti ta pati, bet... Tiesa sakant man i ja jau nusispjaut beveik. Matau,kad niekas jai neberupi.Kodel as turiu del jos tiek kankintis?Esu abituriente,egzaminai ant nosies,stojamieji ir tt.. Daug suknistu metu liejau del jos asaras ir galvojau,kad apsliausiu keliais pasauli del jos.As klydau.Grizo ji pries dvi savaites is spec istaigos alkocholizmui gydyti,taciau grizusi istvere tik savaite. Tiesa sakant -zingsnis i prieki ir du atgal gavos... Dabar lygiai savaite kaip vel geria ir nenustoja,ja tiketi nebeimanoma,kiekvienas jos istartas zodis - melas. Todel isvis su ja nebebendrauju.Tevas su ja skirsis.Ir kodel po velniu as jauciu toki palengvejima? Prisimenu kaip vaikystej kaukdavau klupodama ant keliu ir maldaudavau,kad neissiskirtu..tik tada kitos priezastys buvo.
Esu baisiai karingai nusiteikus pries ja,nes iki siol tik zliumbdavau,jos gailedavaus,stengdavaus suprasti,o paskui pastebejau,kad ji tuo manipuliuoja.Nezinau,man neberupi dabar niekas. Idomu kaip cia bus po tu skyrybu,nes skolu labai daug turi,tevas dar padedavo. Dabar jau atejo viskam galas matyt... Matot kasnors bent viena spinduleli (visgi) ?
Ema
Naujokas

Re: mama

Standartinė evaldas » 2008-03-14 17:53:59

Ema rašė:... Matot kasnors bent viena spinduleli (visgi) ?

manau viltis yra, tu nusprendei elgtis kitaip :? , tavo tėvas irgi... manau mamai toliau gert bus sunkiau, gal tai ja pskatins keistis :? tik kažin ar verta laikyt pyktį :?:
evaldas
girtuoklis

Standartinė Ema » 2008-03-14 18:25:27

evaldai,
kazi ar jai sunkiau bus gert... pavyzdziui vakar ryte atsibudo (suvokusi,kad tevas paeme is jos visus pinigus),atejo pas mane,galvojau,kad puls ( paskutini karta turejau sprindzio dydzio melyne aplink ranka). Bet si karta as nepasidaviau, dabar tesuvokiau,kad geriausia gynyba - puolimas.Skamba apgailetinai,nes gyvenime anksciau taip nemanydavau, juolab nesielgdavau... Tas puolimas nebuvo fizinio pobudzio, tiesiog "nuskaiciau morala" (zinoma,jis buvo eilinis,bet kartu ir pirmas toks arsus...) Taigi,ji man pasake,kad nusprende nebegert ( :lol: ) , nes atseit tada bus jau viskas... tevas skiriasi su ja ir tt... Koks sios istorijos galas? Po valandos ji jau myzo ant kilimo
Ema
Naujokas

Standartinė military » 2008-03-14 18:27:54

Ar matėsi šviesos spindulėlis, kai vogdavau iš sūnaus taupyklės jo santaupas?... Pasirodo buvo.
military

Standartinė Ema » 2008-03-14 18:59:14

Tai ka daryt? Kaip ta spinduli realizuot? 2 menesius gulejo toj ligoninej,dabar turi ta menesi prabut namie.2savaites jau praejo.Jei gers istisai dar dvi tai viskas jai... nes dar antidepresantais uzkanda... Kol eidavo i darba,bent jau negerdavo kol nesulaukdavo savaitgakio...bet nujauciu,kad galejo buti kad ir isgeria darbe..nors.. nezinau tiesa sakant...
Gerai,kad jus issikapanojot. Bet ka daryt, kad skolos milziniskos,tevas jai padeda,o ji savaja alga prageria !!!! As mokytis isvaziuoju... Tevas irgi ne robotas.Jam sveikata slubuoja. Noriu bent viena sveika turet! Kiek tos motinos gailetis galima po velniu!!! I nieka daugiau taip ir neziuredavom ir apie nieka negalvodamom kaip apie jos uzpakali atsiprasant... As labai atsiprasau tu,kuriuos gal izeidziau savo zodziais,bet esu labai isiutusi ir pavargusi,nes kai matai nykstancia motina.. is paskos besivelkanti nuvargusi teva,kuris vos gala su galu suduria... ir cia labai maza dalis visos bjaurasties kuria tenka vilkt.Nieko nebezinau visai...
Ema
Naujokas

Standartinė military » 2008-03-14 19:37:21

Pradžiai pasiskaitinėk šitą forumą ir tinklapį.
military

Standartinė Edvardas » 2008-03-14 19:44:21

Ema, tai visai ,,normali" seimos, kurioje vienas (ar daugiau) yra priklausomi nuo alkoholio. Jei gyveni didmiestyje - susirask Al-Anona, tai bus siokia tokia parama Tau. Subalansuok save, juolab, kad laukia mokslu karusele. Mamai pagelbes dugnas (tik ne karsto), o duobes i kuria ji smenga geometrine progresija. Paradoksas, bet savo sokinejimu apie motina (kitaip juk negalima) Tu (tetis) prailgini ta gerimo laikotarpi. Kol mama pati nepaprasys padeti sustoti gert - mazai naudos, belieka saugoti save ir tevuka. Visi gime siam pasauly einame savais keliais, o artimieji tik padeda iskeliauti i platu kelia, padeda pagrindus gyvenimui (kokie jie mums sprest). Esi savarankiskas zmogus (pagal amziu), savo pareiga atlieki, bet turi eiti savo keliu, kai kada pasielgdama rodos negailestingai artimo atzvilgiu, bet teisingu pagal situacija.
Dar karteli pasikartosiu ; saugok save, didziausias demesys sau, kad isliktum stipri ir galetum buti salia, kai bus paprasyta pagalbos. Tu ,,suslubuosi" - nebus aplamai kam padeti. Laikykis.
Vartotojo avataras
Edvardas
Senbuvis

Standartinė Giedrutis » 2008-03-14 20:26:01

Ema rašė:Tai ka daryt? Kaip ta spinduli realizuot? 2 menesius gulejo toj ligoninej,dabar turi ta menesi prabut namie.2savaites jau praejo.Jei gers istisai dar dvi tai viskas jai... nes dar antidepresantais uzkanda... Kol eidavo i darba,bent jau negerdavo kol nesulaukdavo savaitgakio...bet nujauciu,kad galejo buti kad ir isgeria darbe..nors.. nezinau tiesa sakant...
Gerai,kad jus issikapanojot. ..

Skaitau apie save, ka cia bepridursi... Nieko mes neishsikapanojome, geriu as ar ne, as vistiek sergu, AA nors akis prakrapshte, parode kad yra ne vien pragaras, nors skaistykla su alkoholizmu smegenyse... Ir ta mano puikybe tuoj nori mokyti kaip daryti kaip elgtis... Nemokinsiu. Lai zmogus atiduoda tai kas jam nepriklauso, tada sveiks.. O tu jei parasei toki posta jau jau medalio verta :)
Giedrutis

Standartinė Ema » 2008-03-15 21:37:28

Aciu uz gerus zodzius.Bet bijau,kad tas dugnas nebutu butent karsto.. Nors kartais... (zinau,esu slykstyne,kad taip sakau)...kartais,pagalvoju,net ir garsiai buvau pasakius... kad gal karstas ir butu geriau... Neisivaizduojat kaip slyksciai jauciuos ir smerkiu save uz tokias mintis ir nezinau kaip reikia valdytis,kaip reikia myleti ir atleisti artimam...kone vienam is artimiausiu zmoniu zemeje,kai kantrybes taure seniai perpildyta... Zinau,kad jos smerkti negalima,eiti savo keliu ir tt... Bet pagauna momentas,kai atrodo,kad paimsiu virve ir padarysiu kazkuriai is musu gala.. Viduj toks purvynas... As labai gerai suvokiu,kad ne mama is tikro smerkiu, o pati save,kad nesugebu susivaldyti ir islikti rami,kai labiausiai reikia. Va ir pasirodo visa vidine "stiprybe" tokiais momentais... Pati,kaip zmogus irgi nesu saldainis... Tai argi as turiu teise kazka smerkti apskritai? Kaip ta... suda iskopti?
Nerasyta taisykle yra tokia,kad uz viska gyvenime tenka moketi...mano mama moka dabar uz tai,kad kazkada smerke savo kita artima zmogu,kuris irgi buvo ikrites i alkoholio liuna.As to bandau isvengti. Bet deja neiseina. Atejus lemtingai minutei, pradedu taskytis visokiom bjaurastim ant mamos... Kur ta ramybe?
Ema
Naujokas

Standartinė military » 2008-03-15 22:35:08

military

Standartinė oze » 2008-03-16 01:21:06

Kažkada mano dukra man irgi pasake,kad geriau jau aš būčiau mirus.O aš ir norėjau numirt,visai man nepatiko alkoholikės gyvenimas.Pakraupau nuo jos žodžių,bet nepykau.Norėjau numirt ir kartu nenorėjau,nes galvodavau apie ją.Kaip ji gyvens viena.Va šiandien aš blaiva ir dukra atsidžiaugt negali,nors ir po šiai dienai košmarus sapnuoja,kad geriu.Tai jei aš būčiau mirus, ar ji šiandien džiaugtūsi ar verktų ant mano kapo.Suprantu tavo pyktį.Alkoholizmas padaro visus piktus prie ko prisiliečia.Ir tuos kurie geria ir tuos kurie šalia.
Paveikslėlis
oze
Senbuvis

Standartinė Ema » 2008-03-17 01:31:02

Nuosirdziai dziaugiuosi uz jus,kad nustojot gerti. Taip... Kosmarai mane lanke visa ta laika,kol mama gulejo ligonineje.Tiesa sakant,tiek visko prisapnavau,kad kai ji grizo, i ja ziurejau kaip i priese ir visiskai nepalaikiau.Gal delto,kad visada sapnai issipildo.Elgiausi saltai ir abejingai nes kai buvo namie pirma savaite po ligonines,irgi sapnuodavau kiekviena nakti kaip ji isgerineja ir,tiesa sakant,viskas issipilde.Gailiuosi,kad jos nepalaikiau kai grizo,gal nebutu gerusi...Prakeiktas ratas kazkoks :?
Ema
Naujokas

Standartinė oze » 2008-03-17 07:55:46

Nesigailėk,Ema.Praeities nepakeisi.Tačiau šiandien tu gali pasirinkti kaip pasielgti.Kartais mums atrodo,kad elgiames teisingai,bet iš tiesų,mes klystam.Alkoholizmas labai klastinga liga ir,kas tinka visoms kitoms ligoms ,netinka jai gydyti.Nueik i Al-Anoną ar susirask jų psl.internete.Kaupk informaciją,kad galėtum,kaip ateis laikas padėti savo mamia iš tiesų.Aš kai gėriau, mano dukra ne kartą prašė,kad eičiau gydytis.Bet aš tik sakiau jai"taip"tik norėdama,kad ji atsifutbolintų nuo manęs.Tačiau vieną kartą ji man pasakė"mama ,suradau tau pagalbą,kai norėsi negerti tik pasakyk man"ir paliko mane ramybėje gerti .JI nieko neaiškino.Ir aš vieną rytą,kai man buvo labai bloga,paskambinau jai.Sakau"vežk ,durtyte ,ten kur tu suradai pagalbą"Ji sako "rytoj".Oaš sakau"ne.šiandien,nes ryt galiu jau nebenorėti"Taip aš atsidūriau AA.Tai ji mane nuvedė pirmą kartą,palaukė po susirinkimo,palydėjo ir antrą kartą.Ji dalyvavo atviruose AA susirinkimuose .Jos požiūris pasikeitė.Ir nors man nelemta dar buvo iš karto sustot gert,dar daug buvo atkryčių,bet vieną kartą iki šios dienos AA programa suveikė.Linkiu tau stiprybės ir kad susirastum tu pagalbą sau.
Paveikslėlis
oze
Senbuvis

Standartinė Zieda » 2008-03-21 12:47:39

Dieve,o kaip paaiskinti mamai,kad jai jau reikia pagalbos?!!! Ir siandien kalbedama telefonu isgirdau,kad ji jau apspangusi.Prasiau,kad vaziuotumem pas gydytoja,bet ji tik atsake,kad palikciau ja nors trumpam ramybeje.Ir saukiau,ir graziai kalbejau,bet rezultatas-padetas ragelis.Tai ka daryti tokiu atveju,jei net i kalbas nesileidzia!? Patarkit prasau!
Zieda
Naujokas

Standartinė Nika » 2008-03-21 13:20:00

Aš pati buvau pireš porą dienų atkritusi. Man be galo padėjo profesionali pagalba, lašelinė, dukrytė, kuri buvo šalia ir mintimis ir rankos palaikymu, būrys draugų iš AA, draugės, kurios tą lašelinę atitempė su visu daktaru, o kai išsivaliau - mintys atsirado. Vėl. O tada - pirmas kelias į AA. Kito būdo šiandien aš nebežinau....
Nika
Senbuvis

Kitas

Grįžti į Santykiai su šeima

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių